iza

Izabela Wądołowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, wydziału grafiki warsztatowej. Podyplomowo studiowała w Międzywydziałowej Katedrze Scenografii przy ASP w Warszawie. Na co dzień zajmuje się ilustracją, projektowaniem graficznym a także projektowaniem scenografii teatralnych, kostiumów.

W roku 2005 wraz z Ewą Stachurą – Pordzik- Prezes Podstrefy Tyskiej współutworzyła Galerię Młodych Twórców StrefArt w Tychach. Stypendystka Ministra Kultury 2007 i 2009 roku w kategorii ‚Sztuki plastyczne’. W 2014 roku stworzyła markę Double Room, która z satysfakcją rozwija się do dziś, dla której projektuje wielkoformatopwe murale cyfrowe oraz obecnie sprawuje rolę Art Directora. (www.doubleroom.pl, www.digital-murals.com) W 2020 roku wraz z Agnieszką Kuśpiel powołała do życia grupę kreatywną SIS-Spotkanie i Sztuka, dzięki której wróciła do działań malarskich.

Jako scenograf, kostiumolog czy grafik współpracowała z wieloma teatrami dramatycznymi w Polsce m.in.: w Warszawie, Katowicach, Bydgoszczy, Toruniu, Wałbrzychu, Koszalinie, Kiecach, Olsztynie, Łodzi. Uczestniczyła również w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą.

W pracy poszukuje dla siebie przestrzeni i zadań, w których może łączyć swoje różne umiejętności. Bawi ją ciągłe rozszerzanie swojego „wachlarza możliwości”, pociąga wielowymiarowość działań oraz ‚łączenie sił twórczych’.